Koleje Podolí

Adresa

Na Lysině 12, 147 45 Praha 4

Kontakt

(+420) 234 678 450
[email protected]

Areál kolejí se skládá z celkem šesti bloků, menzy, administrativní budovy s vrátnicí. Koleje se nachází v klidné části Prahy. Nabízí se mnoho prostor ideálních pro relaxaci, v letních měsících jsou to zejména travnaté plochy. V blízkosti je sídlo České televize, atletický stadion Děkanka nebo prodejna Kytary.cz.

Vybavení

V počítačové učebně, kterou spravuje Pod-O-Lee, je možnost tisknout na klubové tiskárně nebo využít plátna na projekci.

Dopravní spojení

Noční spoje:

Stravování

Podolská menza nabízí od pondělí do pátku obědy a večeře pouze od pondělí do čtvrtka. Případně je denně otevřeno Tesco Express u stanice metra Pražského povstání. Nedaleko od koleje je také obchodní centrum Arkády, dosažitelné pěšky nebo metrem – na stanici metra Pankrác.

Internet

Připojení je spravováno klubem Pod-O-Lee. Všechny pokoje jsou k internetu připojeny rychlostí 100Mbit/s. V areálu kolejí už vysílá několik Access pointů, a tak je možné se v určitých lokacích připojit i bezdrátově. K dispozici je také vybavená počítačová učebna s připojením na internet, která se nachází na bloku C.

Sport

V areálu koleje k dispozici dvě venkovní hřiště s umělým povrchem, hrají se zde různé sporty, od tenisu až po volejbal. Klub Pod-o-Lee spravuje sportoviště v budově menzy, které zahrnuje posilovnu, tělocvičnu nebo saunu. Nabízí například masáže nebo kurzy, ať už jógy nebo boxu. Sportoviště také pořádá seminář „Jak cvičit“ zaměřený na nácvik správné techniky cviků a správné životosprávy, ale i akce ryze soutěžní, jako je Benchpress či Pod-Cross.

 

Studentské organizace

Kolejní život spravuje klub Pod-O-Lee (www.pod.cvut.cz), stará se tedy o mnohé zájmové místnosti a pořádá četné akce, aby zpestřil akademický rok.

Pokud chceš diskutovat o dění na koleji, cokoliv hledáš nebo poptáváš, připoj se do skupiny koleje Podolí na Facebooku (facebook.com/podolee). Nebo napište dotaz na email [email protected].

 

podolee-logo-ctverec

Zábava

Volný čas ti zpříjemní klubové kolejní místnosti, kde najdeš například fotbálek, kulečník, ping-pong, Xbox, DDR taneční podložky nebo deskové hry. Využít můžeš i hudebnu na bloku B, což je vybavená a odhlučněná místnost, která poslouží pro cvičení na hudební nástroje, ale i hudební produkci.

 

V okolí koleje můžeš navštívit rozličné podniky. Přímo v suterénu bloku C se nachází klub U Dna. Na bloku A pak sídlí čajovna Aladin, která nabízí i vodní dýmky. V budově menzy můžete navštívit klub Madona music bar.

Comments are closed.