Areál a budova

Prostory fakulty se nacházejí v několika vzájemně propojených budovách a tvoří součást dejvického kampusu.

 

Fakulta pečuje o zázemí pro studenty. Výuka probíhá v nově zrekonstruovaných posluchárnách. Pro samostudium najdeš klidný prostor v Tiché studovně. Uvolnit se a odpočinout si můžeš v relax zóně v B500B. V čítárně propojené s občerstvením si můžeš dát něco malého na zub a dobrou kávu nebo jen tak posedět. Když máš větší hlad, stačí zajít do bufetu hned vedle. Na fakultě máš také zdarma k dispozici tři koutky s mikrovlnkami a fontánky na vodu s sebou do vlastní lahve.

 

Další inspiraci, co vše můžeš využít, najdeš v plánku níže a v akademickém diáři, který získáš zdarma při zápisu do prvního ročníku v zimním semestru. Najdeš tam další užitečné informace, které budeš mít neustále při ruce.

 

 

Tichá studovna

Nabízí rozměrné stoly a tiché zázemí pro studium a přípravu do výuky. K dispozici jsou zásuvky pod každým stolem pro práci s počítačem. V prostoru studovny se nachází papírnictví.

 

B500B

Relaxační prostor pro studenty určený nejen k práci, ale i k odpočinku. Místnost vznikla rukama našich studentů, kteří vytvořili návrh a prostor sami zrealizovali. Najdeš zde: kreslící stěny, sedací pytle, polštáře, pracovní stoly a další… Přijď to zkontrolovat!

 

Fitcentrum

Posílit tělo a vydat energii můžeš v novém prostoru (místnost B-150), který je vybaven několika moderními fitness stroji, žebřinami, lavicemi a různými druhy činek. K dispozici je také dámská a pánská šatna se sprchou. Více na www.fsv.cvut.cz/fit/

 

Galerie FSv

Zajímavé výstavy z oblasti výtvarného umění, umělecké fotografie, architektury a designu zpestřuje dění na fakultě. Více na galerie.fsv.cvut.cz

 

Galerie NACHODBĚ a fotoateliér

Výstavní program této galerie je výhradně fotografický. Souvisí s fotografickým centrem, kde můžeš navštěvovat studentský fotoateliér a v případě zájmu i volitelné fotografické předměty. Pak se v této galerii mohou objevit i tvé fotografie.

 

Kultura na akademické půdě

Divadlo

Každý semestr pořádáme divadelní představení z cyklu Listování. V něm profesionální herci netradičním způsobem představí velmi zajímavou knihu. Představení jsou pro studenty a zaměstnance fakulty zdarma. 

 

Pěvecký sbor Fakulty stavební ČVUT v Praze

Vynikáš ve zpěvu a chceš se zapojit do kolektivu stejně nadšených lidí pro hudbu? Máš možnost přidat se do fakultního pěveckého sboru. Sbor zkouší každý týden a na zkouškách jsou vítáni všichni zájemci. Neváhej nás kontaktovat [email protected]

 

Studentský klub ŠTUK

PŘIDEJ SE!

Studentský klub Fakulty stavební, který pořádá exkurze, besedy, přednášky nebo promítání. ŠTUK má svou klubovnu, ve které si můžeš pohodlně zdřímnout, studovat nebo si ohřát jídlo. Více na: stuk.fsv.cvut.cz

 

 

Soutěže a další program pro studenty

Fotografická soutěž “TO”

V zimním semestru se můžeš zúčastnit  fakultní fotografické soutěže „Tvýma Očima“, můžeš získat zajímavé ceny a své snímky zařadit do putovní výstavy fotografií.
Více na tvymaocima.fsv.cvut.cz

 

Akční soutěž s modely

V soutěžním klání H.R.A. – Hala roku Akademik – můžeš ukázat, co umíš. Soutěž se bude konat v dubnu a studentské týmy při ní zatěžují modely konstrukcí, které podle zadání připravily doma. Pro vítězný tým je připraveno 50 tisíc korun a na zajímavé ceny se mohou těšit i další čtyři týmy v pořadí.
Více na halarokuakademik.fsv.cvut.cz

 

Tematické odborné přednášky

Technický čtvrtek” je pravidelný cyklus přednášek s neobvyklými tématy z oboru stavitelství. Koná se v Čítárně nebo online.

 

Co je architektura?” je pravidelný cyklus přednášek pořádaný katedrou architektury. Více najdeš na fakultním facebooku: facebook.com/prednasky.architektury

 

Rozvojová středa“ je cyklus přednášek Centra pro mezinárodní rozvojové projekty ČVUT. Koná se v Čítárně. Více na: http://icwd.cvut.cz/rozvojove-stredy/

 

Na přednáškách se podílí celá řada významných osobností, se studenty se zde dělí o své zkušenosti a zážitky z praxe.

 

KONTAKTY

Děkan:
prof. Ing. JIŘÍ MÁCA, CSc.

 

Proděkanka pro pedagogickou činnost:
prof. Ing. arch. Ing. ZUZANA PEŠKOVÁ, Ph.D.

 

Adresa:
Thákurova 7/2077, 166 29 Praha 6 – Dejvice

 

Otevírací doba budov:
Pracovní dny: 6:00 – 22:00
Víkend: 8:00 – 20:00

 

Studijní oddělení:
Vedoucí studijního oddělení:
Ing. DITTA SALÁKOVÁ
(+420) 22435 8756
[email protected]

Comments are closed.