Zahraničí

Studium v zahraničí

Jako prvák/prvačka v bakalářském studiu nemůžeš prostřednictvím ČVUT nikam vycestovat, přesto bys o svých možnostech měl(a) vědět už teď a začít plánovat. Cesta do zahraničí je nejvíce efektivní způsob zdokonalení jazyka a procvičení své samostatnosti. Obavy nejsou na místě – sice je to situace, která si vyžaduje zodpovědnost, ale pokud využiješ nějakou z cest, které ČVUT nabízí, vždy se o tebe někdo trochu postará. Podrobně se seznam se studijním programem univerzity nebo praxí, na kterou se chystáš. Obojí by mělo co nejvíce odpovídat tvému studiu nebo dovednostem. Navíc při studování v zahraničí ti mohou být uznány tamní zkoušky a získané kredity.

 

O studium v zahraničí se začni zajímat s dostatečným předstihem, abys měl(a) dostatek času na vyřízení všech formalit (například víza) a také z důvodu obsazení míst. Můžeš vyjet i do zemí mimo Evropskou unii (USA, Rusko…). Tato místa však obsazuje především Odbor zahraničních vztahů Rektorátu ČVUT.

ČVUT má uzavřenu řadu smluv buď v rámci mezivládních dohod, mezinárodních vzdělávacích programů či na principu univerzitní výměny studentů. Příklady jsou:

Aktuální nabídky a další informace nalezneš na:

S dotazy se obrať na Obor zahraničních vztahů Rektorátu ČVUT. Nezapomeň na různé studentské spolky, se kterými můžeš během studia vycestovat. Jsou to BEST a IAESTE. Pokud se chceš nejprve porozhlédnout a seznámit se se „zahraňáky”, zvaž Buddy program od ISC. Nebo se přidej do některé z těchto organizací

Comments are closed.