Kde nás najdeš

Naše hlavní budova je v ulici Břehová 7 (kousek od zastávky metra Staroměstská), tam se nachází děkanát, studijní oddělení a knihovna. Některé katedry jsou v ulici Trojanova 13 (poblíž Karlova náměstí), v Troji se nachází katedra jaderných reaktorů a na detašovaném pracovišti v Děčíně působí také katedra softwarového inženýrství.

Až budeš v rozvrhu luštit, kam se máš na kterou hodinu dostavit, rozklikni si na stránkách rozvrhu hodin (https://rozvrh.fjfi.cvut.cz) záložku informace o rozvrhu. Je tam vypsáno, kde se které učebny nachází – základní orientace je ale intuitivní, místnosti ve formátu T-XXX se nachází v Trojanově ulici (říkáme jí Trojanka), ty značené B-XXX potom v Břehové (Břehovka). Vlastní rozvrh vhodný k tisku si můžeš sestavit sám/sama na mujrozvrh.fjfi.cvut.cz.

Studium

Celková podoba studia se sice liší obor od oboru, během prvních dvou let ale ve většině oborů projdeš stejnou matematicko-fyzikální průpravou. Rozvrh je přidělen dle kruhů, toto rozdělení i rozvrhy najdeš na dříve uvedeném odkazu.

V prvním ročníku můžeš využít služeb našich bezplatných tutorů, kteří ti ve studiu rádi pomůžou. Stačí na mail [email protected] poslat zprávu se stručným popisem látky, která ti není jasná, a některý z tutorů si s tebou domluví konzultaci.

Ke klidnému studiu můžeš využít studovnu nacházející se v Trojanově ulici v místnosti T-214. Kromě studovny najdeš na Trojance i počítačovou učebnu, kterou můžeš kdykoli využít. Počítačová učebna dostupná na ISIC se nachází i na Břehovce v místnosti B-210.

Knihovna Břehová

Otevírací doba:
po 9:00 – 16:00
út 9:00 – 18:00
st 9:00 – 18:00
čt 9:00 – 16:00
pá 9:00 – 13:00

Před první výpůjčkou je třeba se do knihovny osobně dostavit a vyplnit registraci. Pro studenty prvního ročníku už tam paní knihovnice mívají připravené balíčky se skripty, takže se nemusíš bát, že by sis zapomněl nějaký titul vypůjčit.

Detašované pracoviště Děčín

Na detašovaném pracovišti v Děčíně má pobočku katedra softwarového inženýrství (KSI), která zde zajišťuje výuku bakalářského stupně programu Aplikace informatiky v přírodních vědách (AI). Od akademického roku 2021/2022 je zde také úplně nové studium Radioaktivita v životním prostředí (RŽP), které zajišťuje Katedra dozimetrie a ionizujícího záření (KDAIZ).

Další informace jsou na https://cvutdecin.cz/fjfi.

Přidružené spolky

Sportovní tým Tralalalala

Webová adresa: www.st-fjfi.cz
Facebook: www.facebook.com/sttralalalala

Během prvních týdnů semestru probíhá nábor do jaderňáckých sportovních týmů sdružených ve spolku Tralalalala. Hrát můžeš dámský i pánský fotbal, volejbal, basketbal, florbal nebo stolní tenis. Tralalalala se každoročně účastní Souboje fakult ČVUT a pořádá Pohár děkana. Na nábor můžeš jít bez ohledu na to, jestli jsi začátečník nebo profesionál, takže jestli máš jenom trochu zájem, nepropásni příležitost získat spoustu nových kamarádů a vypustit po náročném dni ve škole trochu páry!

Studentská unie FJFI

Webová adresa: su.fjfi.cvut.cz/
Facebook: www.facebook.com/sufjfi/

Studentská unie při FJFI neboli SUnie je unikátní spolek, který se Jaderňákům stará o zábavu, pohyb i vzdělání. Organizuje plejádu akcí, od fakultního plesu, přes orientační běh až po malý veletrh zaměstnavatelů. Díky SUnii nás nemusí mrzet, že jsme polohově trochu odříznutí od dejvického kampusu.

Pokud tě baví týmová práce, máš organizačního nebo kreativního ducha, nebo chceš prostě jen pomoci s pořádáním různých akcí, napiš na mail [email protected], staň se členem a získej spoustu nových známostí a kamarádů.

Young Minds

Webová adresa: www.youngminds.cz

Na fakultě působí pobočka mezinárodního projektu evropské fyzikální společnosti, která si klade za cíl sdružovat mladé lidi se zájmem o fyziku a vědu. Mimo jiné během semestru pořádají sérii přednášek, které mají chytlavý název Physics pizza party. Studenti tam studentům představují svoje výzkumy, projekty a práce, a jak již název napovídá, je součástí kromě diskuze i teplé občerstvení.

Akce na fakultě

Kolokvium

Webová adresa: kolokvium.fjfi.cvut.cz

Každou středu, zpravidla v 15:30, se na Břehovce koná kolokvium, které poskytuje vynikající příležitost dozvědět se něco nového ze světa vědy a výzkumu formou přednášky s diskuzí, ke které se navíc podává čaj a káva. O tom, kdo bude hostem nastávajícího kolokvia a o čem bude hovořit, ti přijde oznámení na fakultní mail.

Noc na Jaderce

Ke konci zimního semestru pořádá SUnie zábavně-vzdělávací akci, jejíž náplní jsou různé experimenty, delší i kratší přednášky, živá hudba, občerstvení a samozřejmě i něco dobrého k pití… Začíná se odpoledne a končí krátce před půlnoci!

Všejaderná Fúze

Jaderňácký ples nazvaný příznačně Všejaderná Fúze nabízí rozmanitější kulturní program než klasické plesy. Na začátku je uvedena divadelní hra z pera některého kreativního jaderňáka, předávají se ocenění nejlépe hodnoceným vyučujícím a samozřejmě se tančí. Chybět nesmí ani tombola se zajímavými cenami.

Pohár děkana

Ve svátek 8. května se otevírají celá strahovská sportovní hřiště a také víceúčelová hala Juliska pro nadšené sportovce z nejrůznějších škol a fakult, aby se poprali o prestižní trofej – Pohár děkana FJFI! Akce se skládá z dílčích turnajů (futsal, florbal, volejbal, streetball, stolní tenis, squash). Pohár děkana FJFI v královské disciplíně – pivní štafetě – program završuje. Během dne je pro účastníky, fanoušky i další návštěvníky připraven bohatý doprovodný program.

Děkan:
doc. Ing. Václav Čuba, Ph.D.

Proděkan pro pedagogiku:
doc. Mgr. Milan Krbálek, Ph.D.

Adresa:
Břehová 7, 115 19 Praha 1