KOS & Rozvrh

Při tvém studiu tě bude doprovázet informační systém KOS (komponenta studium), pomocí kterého si budeš (v závislosti na pravidlech konkrétní fakulty) zapisovat předměty, tvořit svůj rozvrh, hlásit se na zkoušky, kontrolovat si studijní výsledky a mnoho dalšího.

Pro prvotní orientaci můžeš využít podrobný návod v PDF (je dostupný v angličtině, s čímž si ale určitě poradíš) nebo informace níže rozdělené do jednotlivých sekcí.

Přihlášení

Pokud jsi na ČVUT ještě nikdy nestudoval, získáš přihlašovací údaje po zadání kódu přihlášky a data narození zde:

Získané přihlašovací údaje (více informací zde) pak zadáš na této adrese:

Později si můžeš heslo změnit po přihlášení se na stránce Usermap v nastavení svého uživatelského profilu:

Zapisování předmětů

Na většině fakult ti v prvním semestru zapíše předměty studijní oddělení, později si zapisuješ předměty sám/a. Zapsání předmětů musí proběhnout před umístěním předmětu do osobního rozvrhu.

 

V menu Předměty vyber takový typ zápisu, který ti vyhovuje, přičemž varianta Zápis – podle studijního plánu tě zároveň upozorní na povinné předměty tvého programu. Většinou je možné si předmět zapsat jen v určitém období – více se dozvíš v Bílé knize, kde najdeš i kódy, pomocí kterých si můžeš předměty také zapisovat. Někdy je třeba vyplnit semestr, ve kterém předmět hodláš studovat.

 

Nezapomeň zápis uzavřít tlačítkem dole! Neuzavřený zápis bere škola jako znamení toho, že ve studiu nechceš pokračovat.

Tvorba rozvrhu

Na většině fakult ti v prvním semestru připraví rozvrh studijní oddělení. Od druhého semestru studia (na některých později) si budeš moci rozvrh tvořit sám. Do té doby ti ho bude sestavovat studijní oddělení.

 

Zapsané předměty můžeš spravovat na záložce Rozvrh – Tvorba osobního rozvrhu. Na řádku konkrétního předmětu zvol možnost Zobrazit, objeví se pak tabulka s rozpisy vyučovacích hodin přednášek i s nimi spojených cvičení. Máš možnost si vybrat podle času i vyučujícího, musíš to ale stihnout, než budou preferované termíny zaplněné ostatními. Svůj rozvrh pak uvidíš na stránce Rozvrh – Osobní rozvrh.

Zápis zkoušky & zápočtu

Na stránce Zápočty a zkoušky – Termíny zápočtů a zkoušek vyber nejprve daný předmět a u termínu, který se ti hodí nebo kam musíš, zvol akci Přihlásit. Na stejném místě se do určitého termínu před testem nebo zkouškou můžeš odhlásit. Na zkoušky se nelze přihlašovat bez předchozího získání zápočtu.

Kontrola studia

V menu Zápočty a zkoušky nebo v nabídce Ostatní je odkaz na stránku Studijní výsledky, kde si můžeš zkontrolovat, jaké máš známky, jaký je tvůj průměr, kolik ještě potřebuješ kreditů a celou řadu dalších informací.

Změna osobních/kontaktních údajů

Tvojí povinností je udržovat osobní a kontaktní údaje aktuální. Kontaktní údaje můžeš změnit na stránce Ostatní – Osobní údaje. Pokud však potřebuješ změnit některé osobní údaje, je potřeba navštívit studijní oddělení, které požadovanou změnu současně ověří. Vybrané údaje (např. heslo do wifi sítě Eduroam) lze změnit v nastavení uživatelského profilu na Usermap:

Comments are closed.