Areál

Fakulta strojní sídlí ve třech budovách. Nejrozsáhlejší areál má v dejvickém kampusu, kde sdílí budovu s Fakultou elektrotechnickou. Tvá výuka bude probíhat také v budově na Karlově náměstí a v nedalekém komplexu budov v Horské ulici.

 

Dejvický areál

Vchod na Fakultu strojní najdeš na adrese Technická 4, blíže k budově NTK. Budova je členěna na bloky A-H. Součástí jsou i halové laboratoře.

 

Šatna

Od začátku října do konce dubna můžeš pro odložení bundy nebo zavazadla využít šatnu v suterénu budovy, stačí se vydat směrem od vchodu po schodech vlevo dolů. Otevírací doba je od 7:00 do 19:15.

 

Počítače a tisk

Ve čtvrtém patře je několik počítačových učeben – některé slouží pouze k výuce, některé jsou přístupné i jindy. Místnost 406 a 407 k výuce neslouží, je vždy volně přístupná. V učebnách je možné tisknout pomocí studentské karty.

 

Rýsovna

V pátém patře se nachází prostory (místnost 534), které slouží ke studiu, setkávání studentů i profesorů za účelem spolupráce na projektech, předávání znalostí… Informace o otevírací době najdeš tady. Je možné ji zamluvit na adrese [email protected].

 

Studovna

Ke studiu můžeš využít také studovnu v prostorách FELu. Nachází se v přízemí.

 

Bufety

Pokud nestíháš zajít do menzy na oběd nebo ráno letíš do školy bez snídaně, poslouží ti právě bufet. V Dejvicích se nachází na FS v prvním patře. Na FELu je také jeden. Narazíš na něj při průchodu spojovací chodbou prvním patrem.

 

Karlovo náměstí

Počítačové učebny

Při vstupu do budovy jdi po kruhových schodech až nahoru. Dojdeš k bustě R. Felbera, dej se doleva a po schodech vzhůru do 4. patra. Učebna A-419 je volně přístupná.

 

Studium

Zkouška konaná na úrovni A je těžší než zkouška úrovně B, přičemž příklady v písemné části bývají obdobné, rozdíl se týká především ústní části zkoušky. U zkoušek je často vyžadována znalost teorie a definic. Podrobnější informace najdeš tady.

 

Studium cizích jazyků

Za dobu studia na fakultě musíš složit na bakalářském studijním programu jednu zkoušku z cizího jazyka a další v navazujícím magisterském studiu, ale z jiného cizího jazyka. Ke složení zkoušky není nutno absolvovat výuku – pokud jsi přesvědčen o svých znalostech ve vybraném jazyku, můžeš se na Ústavu jazyků FS přihlásit přímo ke složení zkoušky. Chceš-li si doplnit své znalosti před složením zkoušky, můžeš si zapsat jazykový kurz (počítá se jako volitelný předmět).

 

Užitečné odkazy

Důležité odkazy pro studium najdeš v rozcestníku. Pomoc od spolužáků můžeš najít ve facebookových skupinách jednotlivých ročníků, které se zakládají na začátku každého roku – např. tady a také na fóru strojar.com kde se dají stáhnout studijní materiály bez záruky aktuálnosti.

 

Studentské organizace

KONTAKTY

Děkan:
doc. Ing. MIROSLAV ŠPANIEL, CSc.

 

Proděkan:
doc. Ing. JAN ŘEZNÍČEK, CSc.

 

Adresa:
Technická 4, 160 00 Praha 6
Karlovo náměstí 13, 121 35 Praha 2
Albertov, Horská 3, 123 03 Praha 2

 

Studijní oddělení:
Vedoucí studijního oddělení:
Ing. Eva Rázková
[email protected]
Nalezneš jej v přízemí. Vejdi hlavním vchodem a vydej se doprava, po pár metrech na něj narazíš po pravé straně.

 

Helpdesk:
Pomocí služby FS Helpdesk můžeš najít/požádat o odpověď/pomoc na tvoji otázku/problém při studiu. [email protected]

 

Otevírací doba budov:
po – pá: 6:00 – 21:00
so – ne: 8:00 – 18:00

Comments are closed.