Areál

Nová budova ČVUT

FIT sídlí společně s Fakultou architektury v Nové budově ČVUT (označení T9). Zde využívá 3. patro, kde jsou učebny, studentské respirium určené pro odpočinek i studium, děkanát a několik oddělení fakulty, ze kterých nejčastěji navštívíš Studijní oddělení. V přízemí budovy budeš využívat čtyř poslucháren a je zde také k dispozici šatna a kavárna ArchiCafé.

 

Provozní doba:
Provozní doba je v období letních prázdnin (1. 7. – 31. 8.) zkrácena pouze do 22:00.

pracovní dny: 6:30–24:00
sobota a neděle: 8:00–24:00*
svátky: zavřeno

 

*Zaměstnanci a studenti se zapisují do knihy návštěv.

 

Budova A

Fakulta dále užívá 9.–14. patro vedlejší nejvyšší budovy kampusu, budovy A (TH:A), která je s Novou budovou ČVUT propojena v 1. patře. Zde najdeš další učebny, kanceláře vyučujících, laboratoře a na většině pater také další respiria. Šatna je k dispozici v přízemí ve vedlejším bloku objektu za výtahy, kde najdeš také kavárnu Kantor Coffee a bufet MEGA BUF FAT.

 

Provozní doba:
pracovní dny: 6:00–22:00
sobota: 8:00–20:00
neděle a svátky: 8:00–20:00

 

Ostatní prostory

V blízkosti je i Národní technická knihovna (TK), ve které probíhá výuka v Ballingově sále (TK:BS) a počítačové učebně ve 4. patře (TK:PU1). Knihovna je navíc vedle respirií dalším skvělým místem pro studium. Některá výuka může probíhat také v prostorách Fakulty elektrotechnické (T2) a Fakulty strojní (T4).

 

Více na webové stránce Budovy fakulty.

 

Studium

Studijní program Informatika ti dává svobodu vybrat si specializaci až v průběhu studia. V prvním ročníku budeš studovat pouze všeobecné předměty bez zaměření na konkrétní specializaci, které ti umožní lépe se zorientovat v oblasti IT. Od druhého ročníku si volíš předměty z jednoho nebo i více specializací, které tě zaujmou. Na konci studia je nutné mít aspoň jednu ze specializací vystudovánu celou (tzn. mít úspěšně ukončeny všechny povinné předměty specializace), vypracovat v tomto oboru závěrečnou práci a složit státní závěrečnou zkoušku. Vybírat si můžeš také z široké nabídky volitelných předmětů.

 

V prvním semestru ti předměty zapíše a rozvrh připraví Studijní oddělení. V dalších semestrech si již rozvrh tvoří studenti sami v souladu s volbou předmětů specializace. Pokud si s čímkoli nebudeš vědět rady, neboj se obrátit na Studijní oddělení. Více si o studiu na vysoké škole přečti také v úvodu tohoto průvodce.

 

Kombinované studium

Výuka v kombinovaném studiu probíhá formou seminářů a konzultací o sobotách. Více informací na www.fit.cvut.cz/student/kombinovane.

 

Přípravný kurz matematiky

Zopakuj si středoškolskou matematiku pro jednodušší start studia na FIT pomocí předmětu Přípravný kurz matematiky (BI-PKM). Kurz můžeš absolvovat on-line v průběhu léta a následně složit závěrečnou zkoušku, která proběhne na začátku studia. Za úspěšné absolvování získáš první kredity, které se ti do začátku budou určitě hodit. Více informací na webu FIT.

 

Výuka jazyků

Během studia je nutné doložit znalost anglického jazyka na úrovni B2, a to buď certifikátem, nebo zkouškou z angličtiny na fakultě. Fakulta ti nabízí možnost získat certifikát TOEIC. Další jazyky pak můžeš studovat volitelně.

 

Žij FIT!

Během roku se prostory FIT stávají dějištěm konferencí, přednášek, veletrhů i seminářů a většina z nich je určena právě pro studenty. Umožní ti setkávat se se špičkovými vývojáři či vědci z ČR i zahraničí a rozšiřovat tak tvé odborné obzory nad rámec standardní výuky.

 

Mnoho aktivit také podporuje studentskou spolupráci a aktivní trávení volného času, a to především díky působení fakultního studentského klubu FIT++, který je součástí Studentské unie ČVUT.

 

Akce pro prváky

Seznamovák FIT je čtyřdenní seznamovací kurz plný her a užitečných informací pořádaný studenty vyšších ročníků. Vybrat si můžeš ze dvou turnusů, a to 27. 8. – 30. 8. 2022 nebo 30. 8. – 2. 9. 2022. Registrovat se lze na seznamovak.fit.cvut.cz.

 

Hello FIT! je jednodenní populárně naučný úvod do studia od klubu FIT++, který ti pomůže s přechodem ze střední školy na FIT. Čekají tě přednášky, workshopy, prohlídky prostor (nejen) fakulty a večerní afterparty. Akce proběhne před začátkem akademického roku v pátek 16. 9. Registruj se na fit.cvut.cz/hello-fit.

 

Spolupráce s průmyslem

Získat praxi již při studiu je výhodou, ale skloubit práci se školou je náročné. Proto má fakulta vlastní Oddělení pro spolupráci s průmyslem, které ti přes unikátní portál a další aktivity umožňuje propojení s top IT firmami. Každý semestr se pak koná fakultní kariérní veletrh COFIT.

 

Informatické večery FIT

Fakulta pořádá přednáškový cyklus Informatické večery na nejrůznější témata z oblasti IT od českých i zahraničních odborníků. Přednášky se konají v průběhu každého semestru. Zpětně si můžeš pustit záznamy na našem YouTube.

 

Časopis Buď FIT

Novinky a zajímavosti ze světa IT a naší fakulty i univerzity najdeš v článcích fakultního on-line časopisu Buď FIT, který společně vydávají studenti a zaměstnanci.

KONTAKTY

Děkan:
doc. RNDr. Ing. MARCEL JIŘINA, Ph.D.

 

Proděkan pro studium a pedagogickou činnost:
Ing. ZDENĚK MUZIKÁŘ, CSc.

 

Adresa:
Nová budova ČVUT: Thákurova 9, 160 00 Praha 6 – Dejvice
Budova A: Thákurova 7, 160 00 Praha 6 – Dejvice

 

Studijní oddělení:
3. patro Nové budovy, kanceláře referentek, místnosti: 312a/b/c/d

 

Web: fit.cvut.cz/sto

 

Úřední hodiny:
Pondělí 13:00–15:00
Úterý 10:00–12:00
Středa 09:30–11:30, 13:30–15:30
Čtvrtek 10:00–12:00

 

Průvodce studiem: 
Užitečný seznam „Co zařídit“ pro prváka

Comments are closed.