Místo působení

Celé ČVUT

Kdo jsme a co děláme?

IAESTE ČVUT v Praze je parta studentů, která působí v rámci mezinárodní studentské organizace, která spojuje lidi v 85 zemích světa už 70 let. A díky tomu můžeš vyjet na ODBORNOU PLACENOU stáž do ZAHRANIČÍ. Jaká je její délka? Můžeš vyrazit na léto, nebo to třeba zabalit po bakaláři/inženýrovi a vyjet na zkušenou na trochu déle.

 

Zkrátka #GoWild a #WorkExperienceDiscover 😉

Jak to vypadá na stáži?

IAESTE je skvělým způsobem, jak se seznámit s lidmi z celého světa. V zemi, kam se vydáš na stáž, můžeš potkat studenty z Japonska, Ameriky, Švédska, Indie nebo Ekvádoru. Navíc v každé zemi máme IAESŤÁKY, kteří vám vymyslí program pro chvíle nudy. Spolu zajdete třeba na jídlo, zapařit, uspořádáte výšlap na nejvyšší kopec a poznáte místní kulturu do hloubky. Se školou si nemusíš lámat hlavu,stáže jsou většinou přes léto, takže můžeš cestovat, jak jen to jde. Více informací o stážích – podmínkách, postupu, zkušenostech ze zahraničí najdeš na: www.iaeste.cz. (koukni sem, i když budeš chtít jet jen na blind, jsou tam dobré rady).

 

Pokud zrovna někde sami nelítáme, staráme se o stážisty u nás v ČR. Přes semestr jich je méně, ale v létě zažíváme jednu dlouhou párty. Vyzvedáváme studenty na letišti, bereme je první den do práce, chodíme s nimi na pivo nebo zajezdit si na motokáry. Navíc z většinou stážistů udržujeme kontakt i po jejich odjezdu, protože nejeden kontakt se hodil, když jsme zrovna neměli kde za hranicemi spát.

Děláme něco navíc

Přes léto se všechno točí kolem stáží, ale co přes semestr? To makáme třeba na průvodci prváka, organizujeme Veletrh iKariéra pro 200 firem (na konci března) a na spoustě menších projektů nebo sháníme ve firmách stáže, aby studenti mohli cestovat. Komunikujeme s malými firmami i největšími hráči na trhu. Snažíme se sehnat externí peníze pro naše projekty. Můžeš si toho vyzkoušet spoustu, vytvoření příspěvku a práce se sociálními sítěmi, řídit obchodní schůzku, vymyslet teambulding, řídit tým, ovládat cool programy a získat spoustu užitečných kontaktů ve známých českých firmách, které se ti (nejen) na konci studia hodí. A hlavně se staneš součástí party kamarádů, se kterou můžeš zažít spoustu zábavy jak po celé republice (máme celkem 8 českých lokálních center), tak i v zahraničí. Jezdíme na teambuildingy, evropské i mezinárodní konference nebo prostě zajdeme na kafe nebo pivo do parku, když je zrovna pěkně.

 

Tak se neboj a přidej se k nám!!

Comments are closed.