Prostory fakulty

Budova, která vychovává novou generaci architektů, designérů a krajinářských architektů, je nejmodernější budovou pro výuku architektury v České republice. Navrhla ji prof. Alena Šrámková a od roku 2011 dotváří vysokoškolský kampus navržený prof. Antonínem Engelem z roku 1924. Potkávat se zde budete s předními českými i zahraničními architekty a designéry a po absolvování studia obdržíte titul uznávaný v rámci celé EU.

 

Příchod k FA je přes otevřené nádvoří vymezené dvěma průčelími a sloupem. Za karuselem minete vrátnici a díky ID kartě studenta ČVUT projdete turnikety. Kartu budete potřebovat od prvního dne studia pro vstup do svého ateliéru a do všech výukových místností, včetně přednáškových sálů, proto si ji co nejdříve zařiďte ve Vydavatelství průkazů ČVUT v Bechyňově 3.

 

Budova má osm nadzemních podlaží (NP) a tři podzemní (PP) s garážemi. Na každém patře se nacházejí ateliéry, učebny s audiovizuálním vybavením, zasedací místnosti, respiria, toalety a samozřejmě také kanceláře pedagogů. Podlaží jsou vertikálně propojena točitým schodištěm a výtahy, které mají umístěny ovládací panely vně výtahu. Další výrazné propojení tvoří tři dvorany nazývané dle svého umístění – dvorana u Jelena“, dvorana u točitého schodiště“ a dvorana u sádrovny. Jelen se říká žluté lavici poblíž kavárny ArchiCafé. Díky nim je právě tato dvorana oblíbeným místem konání různých vernisáží a společenských akcí. Máme zde také knihovnu (v 7. NP) pro prezenční studium umění a architektury nebo respiria přezdívaná „ležárny“.

 

Co se hodí vědět:

Program Erasmus+

Studovat v zahraničí mohou až studenti na magisterském stupni. Nabídka studijních pobytů nebo praxe je velmi široká a zahrnuje destinace nejen v Evropě, ale i v zámoří – od Argentiny či Peru až po Japonsko nebo Jižní Koreu.

SPA

Spolek posluchačů architektury při FA ČVUT je svobodnou, nezávislou a dobrovolnou organizací otevřenou pro všechny studenty, kteří se chtějí aktivně podílet na studentském životě naší fakulty. Jejich kancelář najdeš v místnosti č. 441. Více info zde

Akce fakulty

FA pro studenty, odbornou i širokou veřejnost pořádá celoročně mnoho výstav, přednášek, workshopů, konferencí a happeningů, ale třeba i lekce jógy. Tyto akce probíhají převážně ve dvoranách a přednáškových místnostech. O jejich konání se dozvíte na našich webových stránkách a sociálních sítích.

 

FA RESTART

FA RESTART je slavnost pořádaná u příležitosti zahájení akademického roku, při které nechybí hudební vystoupení a občerstvení. Vstup zdarma.

 

Slavnostní pasování diplomantů

Chceme, aby poslední okamžiky strávené na Fakultě architektury byly pro diplomanty nezapomenutelné, proto pro ně v podvečer po obhajobách připravujeme na fakultě slavnostní akt pasování, při kterém obdrží speciální helmy. Tento večer je určen především pro diplomanty, členy zkouškových komisí a jejich přátele.

Internet

Připojit se k internetu je možné přes mezinárodní síť Eduroam nebo přes lokální síť WiFi CTU-FA-Students, na kterou se připojíte zadáním hesla FAs3xs3x.

 

Autor fotografie: Jiří Šebek

KONTAKTY

Děkan:
Doc. Ing. arch. Dalibor Hlaváček, Ph.D.

 

Proděkan pro pedagogickou činnost:
RNDr. Jiří Šrubař, Ph.D.

 

Adresa:
Thákurova 9,
Praha 6 – Dejvice, 166 34

 

Studijní oddělení:
Vedoucí studijního oddělení:
Jana Říhová
(+420) 224 356 225

 

Úřední hodiny studijního oddělení:

Po, út, čt 9 – 11 hod.

Středa 14 – 15.30 hod.

Přízemí místnost č. 148, dvorana u Jelena naproti Archicafé

 

Otevírací doba fakulty:

Po – pá 6.30 – 24.00

So – ne 8.00 – 24.00

Comments are closed.