Místo působení

Celé ČVUT

Kdo jsme a co děláme?

Jsme Studentské unie ČVUT –⁠ největší studentská nezisková organizace v ČR s cca 11 000 členy. Dohromady nás spojuje chuť tvořit něco nad rámec našich studijních povinností, učit se nové věci a získávat praktické zkušenosti často i mimo naše studijní obory. Tvoříme skupinu nadšenců, kteří si navzájem pomáhají, rozvíjejí se a motivují se. Nic z výše zmíněného neděláme pro peníze – žádné z toho ani nemáme. Veškerá „práce“ je na bázi dobrovolnosti, každý Studentské unii ČVUT věnuje tolik času, kolik sám chce. Odměnou pro aktivní členy jsou zkušenosti, nová přátelství a možnost vyzkoušet si práci a pozice, ke kterým by se jinde nedostali.

U nás se najdeš

Studentská unie ČVUT sdružuje tři druhy klubů –⁠ kolejní, zájmové a externí. 

Jak název napovídá, tak kolejní kluby působí na kolejích ČVUT, kde zajišťují jak kvalitní internetové připojení, tak zábavu pro ubytované, pomáhají řešit problémy a nestandardní situace, které při ubytování na kolejích nastanou. Pokud jdeš na kolej, tak se určitě jukni na jejich stránky, protože na každé koleji je mnoho projektů, do kterých se můžeš zapojit (zahrádky, taneční, herna, hudebny…). 

Kolejních klubů je 9 –⁠ Silicon Hill na kolejích Strahov, Pod-O-Lee na kolejích Podolí, Masařka na Masarykově koleji, Sincoolka na Sinkuleho a Dejvické koleji, Buben na Bubenečské koleji, klub Hlávkova kolej na Hlávkově koleji, Orlík na Koleji Orlík, a Fakultní klub BION na kolejích FBMI v Kladně.

 

Do projektů kolejních klubů se můžeš zapojit ikdyž nebydlíš na kolejích, ale taky si můžeš vybrat nějaký zájmový nebo externí klub.

Zájmové kluby působí na fakultách ČVUT a pomáhají s pořádáním fakultních akcí, vymýšlejí svoje projekty (přednášky, exkurze, vánoční aktivity…), podílejí se na Dnech otevřených dveří aj. Zájmové kluby mimo fakulty jsou zaměřené specificky na konkrétní oblast a pro členy vymýšlejí program formou besed, projektů a zajímavých akcí. Zájmových klubů je dohromady 8. Na fakultách jsou to Engineers Student Club (ESC) na FS, +/-FEL na FEL, FIT++ na FIT, eFDrive na FD. Fakulta stavební a Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská má také své kluby, ale ty členy SU ČVUT nejsou.

 

Mezi další zájmové kluby patří Galibi (sdružující gaye, lesbičky a bisexuály) Křesťansku klub, klub BEST (součást mezinárodní organizace zabývající se pořádáním různých soutěží) STOH (klub stolních her) a Klub Čajovna. Poslední dva zmíněné sídlí na bloku 6 kolejí Strahov a umožňují relax a odpočinek po náročném studiu u hraní her, či vodní dýmky a dobrého čaje.

 

Externími kluby jsou organizace, které se SU ČVUT spolupracují na základě sdílení a pomoci s řešením akcí a projektů. Těchto klubů je 7 a jsou jimi například IAESTE, které působí hlavně na FSv. Dále International Student Club (ISC) zabývající se propojením se zahraničními studenty, AVC ČVUT zprostředkovávající zvukovou a obrazovou techniku, SPELEO FBMI – skupina nadšeným speleologů z FBMI, hokejový klub Engineers Prague složený s hráčů ČVUT, VŠE a ČZU, Retroherna, kde si lze zahrát se starými modely her a Spolek posluchačů architektury (SPA), klub působící na FA.

Staň se jedním z nás!

Studentská unie ČVUT ti nabízí neomezený prostor k vlastnímu rozvoji, seberealizaci a hlavně – místo otevřené všem skvělým nápadům. Však to jsou právě naši členové, jejichž energie nás všechny pohání kupředu.

 

Ptáš se, proč se zapojit? Před sebou máš minimálně tři roky studentského života, které si můžeš užít tak, jak už možná nikdy. Můžeš je celé prosedět na koleji nebo doma, prokrastinovat, flákat se, pařit hry 24/7, prostě dělat to, co budeš moci dělat klidně dalších 60 let. Nebo využiješ jedinečnou šanci s námi dělat něco, co má smysl a přinese ti zkušenosti. To, o čem si budeš za desítky let povídat se svými kamarády. To, co obohatí nejen tebe, ale také ostatní spolužáky a celý život na ČVUT. To, co ti přinese kamarády na celý život. Zapojit se do společných aktivit jedné velké rodiny s názvem Studentská unie ČVUT.

 

Dveře máme otevřené komukoliv, navíc se k ničemu nevážeš. Jsme studenti, kteří vše dělají ve svém volném čase, nejsme firma. Neorganizujeme tvůj život, ale pomáháme ti se rozvíjet a pořádně si užít tvé roky na VŠ.

 

Máš v hlavě nápady, co by se daly zrealizovat? Chceš nás poznat více? Nebo si chceš jenom popovídat? Pomůžeme ti udělat první krok. Napiš nám třeba na Facebook a rádi si s tebou zajdeme třeba na pivko. Dvě. Tři… 🙂


A jestli už teď víš, že se chceš zapojit, dej nám o sobě vědět třeba tady. Těšíme se na tebe!

Akce, o které bys neměl přijít

Ahoj Techniko!

Přestup ze střední školy na vejšku není jednoduchý. Z toho důvodu jsme si pro tebe připravili akce spadající do cyklu Ahoj Techniko!, které tě do života vysokoškoláka uvedou se vším všudy.

   

První tři dny školy, tj. 20.–22.9. 2020, bude pro tebe na všech fakultách ČVUT připravena Akce prvák. Na stáncích poblíž vstupů na fakultu ti budou plně k dispozici studenti vyšších ročníků, kteří ti pomohou najít učebnu, přednáškový sál, menzu či ti zodpoví další otázky ohledně studia.


Nezapomeň se zúčastnit už legendárního festivalu Strahov OpenAir, který zahajuje akademický rok už přes 20 let. V minulosti tu vystupovaly hvězdy jako Mydy Rabycad, vypsaná fixa, Wohnout, UDG, Sto zvířat, Kryštof, a i letos to bude stát za to. Headlinera ti ještě neprozradíme, ale když budeš sledovat web akce tak ho určitě časem zjistíš. Vstup je zdarma!

Souboj fakult

Jsi duší technik, ale srdcem sportovec? Spoj oboje a reprezentuj svoji fakultu v různých sportovních disciplínách! Celouniverzitní Souboj fakult ti k tomu dá ideální příležitost. V průběhu akademického roku se pořádá celkem šest turnajů (volejbal, bowling, florbal, frisbee, fotbal a street basketball) a celý souboj vrcholí v půlce května na rektorském sportovním dni, kdy je připraven závod dračích lodí. Nejbližší turnaje jsou vždy oznamovány na Facebookové stránce SU ČVUT (facebook.com/sucvut), proto nezapomeň dát like, ať o to nepřijdeš.

 

… mnohé další akce a projekty najdeš na su.cvut.cz

Comments are closed.