Kontakt

Kancelář klubu Silicon Hill
Koleje Strahov, blok 1, 1. patro, kancelář SU,
číslo dveří 40 (na konci chodby vpravo)

Klub Silicon Hill je největším klubem Studentské unie, jehož členové jsou z převážné části obyvateli Kolejí Strahov. Nabízí velmi rozmanité možnosti trávení volného času, ať už svým množstvím projektů a sekcí, do kterých se každý člen může kdykoliv zapojit, či nejrůznějšími akcemi, které členové organizují v průběhu celého roku. Mezi ty nejnavštěvovanější se již tradičně řadí:

 

  • Akce Prvák (This is Silicon Hill) – představení klubu na začátku zimního semestru aktivními členy formou malého veletrhu,
  • Installfest – jarní IT konference zaměřená na open source technologie, kde se prolínají začátečníci se zkušenými,
  • SHOW – každoroční studentský hudební festival, na kterém si lze poslechnout hned několik kapel, které projdou několika výběrovými koly,
  • Blokové hry – pravidelná soutěž, kde týmy z jednotlivých kolejních bloků mezi sebou bojují o putovní pohár po celý semestr.

Kromě již výše zmíněných akcí se klub mimo jiné věnuje správě sítě. Na strahovských kolejích se nachází jedna z největších studenty spravovaných počítačových sítí na světě! Její prvopočátky sahají již do roku 1993, ale od té doby se již značně zvětšila a zmodernizovala. Klub také spravuje velké fitcentrum na bloku 2, které je vybaveno profesionálním příslušenstvím, kam se můžeš vydat se zaplaceným sportovním členstvím. Pokud nechceš cvičit sám, neváhej se obrátit na nějakého z certifikovaných trenérů nebo zajdi na skupinovou lekci! Sportovat se však dá i na menších posilovnách na blocích – tam se můžeš vydat jen se základním členstvím a parťákem, nebo zajdi na každoroční venkovní soutěž Strongest Man, která se koná simultánně se SHOW.

Neoddělitelnou součástí klubu jsou naše projekty. Profesionálně vybavené audiovizuální centrum AVC SH se zabývá vším od zapojování mikrofonů, přes natáčení klipů, až po ozvučení a nasvícení celé SHOW! Dalším naším projektem jsou Hudebny, které máme hned na třech blocích a do každé z nich se vejde dokonce i celá kapela! Až nebudeš vědět, kde zkoušet, tohle je místo pro tebe. Pro nadšené fotografy máme také skvělé zprávy. Na Strahově najdeš jednak fotoateliér, tak dokonce fotokomoru. Pokud raději trávíš čas s pájkou v ruce, naše Bastlírna v suterénu bloku 9 pro tebe bude tím pravým místem. Na stejném místě pak najdeš i 3D tisk. Neboj se kamkoliv napsat nebo přijít, všichni ti rádi poradí!

ukázka z projektu Bastlírna

Každý semestr probíhají v našem Školicím centru taneční. Naši lektoři učí jak společenské tance, tak třeba i zumbu. Stačí si jen vybrat, ale rychle! Bývají záhy plné! V téže budově sídlí i celá naše sekce Vzdělávání, která uskutečnila již mnoho velmi úspěšných kurzů. V zimním semestru se můžeš opět těšit na další! Pro milovníky přírody máme taky několik projektů v nabídce. Za blokem 11 chováme včely a hned vedle školicího centra se nachází naše komunitní zahrádka, kde pěstujeme zeleninu, ovoce a bylinky. O dalších projektech i sekcích bychom toho mohli ještě napsat spousty, ale nejlepší bude, když si přečteš detailnější informace o každém z nich zde.

Comments are closed.