Místo působení

Fakulta elektrotechnická ČVUT

Kdo jsme a co děláme?

+/-FEL je studentský klub sdružující studenty z Fakulty elektrotechnické, kteří se aktivně zajímají o studentský život na fakultě. Mezi hlavní aktivity patří pořádání různých akcí pro studenty a pomoc fakultě. Také jsme součástí Studentské unie ČVUT.

 

V posledním roce byla naše činnost výrazně ovlivněna online výukou i protiepidemickými opatřeními. Zvládli jsme se ale přizpůsobit a snažili jsme se i v online prostředí pro studenty FEL připravovat zajímavé akce a rozvíjet naše aktivity. Pořádali jsme například pravidelné herní večery nebo online setkání „virtuální pivo“. Pustili jsme se ale i do zcela nových aktivit, jako je natáčení rozhovorů s profesory nebo vyslání trekovatelných lvíčků po geokeších. Také jsme pomáhali fakultě na dnech otevřených dveří a několika dalších akcích pro středoškoláky.

 

Z aktivit a akcí pořádaných v minulých letech, ke kterým bychom se rádi vrátili, pokud to situace umožní, můžeme například zmínit:

 

  •  Den zájmových klubů na FELu
    • Grilovačka pořádaná společně s kluby  wITches, eForce a florbalovým týmem FEL, na které se mohou studenti seznámit s jednotlivými kluby, pobavit se svými spolužáky a poznat s ostatními studenty.
  •  Vánoce na FELu
    • Předvánoční setkání určené pro studenty i zaměstnance FEL – pohoda, svařáček a doplňkové aktivity, jako výroba ozdobiček ze starých součástek nebo promítání filmu.
  • Programovací soutěž ITEE
    •  V roce 2019 jsme ve spolupráci s klubem FIT++ pořádali jednodenní programovací soutěž, ve které soutěžící týmy měli za úkol sestavit a naprogramovat robota z LEGO Mindstorms, který co nejlépe zvládne zadaný úkol.
  • a další (grilovačky, společné výlety, Lesamáj 2019, FEL-FEST, výpomoc na Dnu otevřených dveří,…)

Pokud tě klub zaujal a chtěl(a) by ses podílet na některých aktivitách, máš nápady na vlastní projekty, rád(a) bys poznal(a) nové lidi nebo jen hledáš jiný způsob, jak trávit čas mimo školu, tak se můžeš do klubu připojit. Než nám ale pošleš přihlášku, doporučujeme se nejprve na škole trochu rozkoukat a třeba i navštívit některou z našich akcí. Pravidelně také pořádáme začátkem zimního semestru pro zájemce prezentaci našeho klubu.

Pro nové studenty na FEL

Nově nastupujícím studentům náš klub pomáhá v rámci Akce Prvák (na začátku semestru máme stánky u vchodu na fakultu, kde vám rádi poradíme s nalezením učebny nebo čímkoliv jiným) a své platformy Help! se spoustou užitečných informací a odkazů. Také během zimního semestru pořádáme pro studenty prvního ročníku informační přednášky, na kterých starší studenti prezentují, jak probíhá studium na FELu a podělí se o své zkušenosti. Zároveň je při těchto přednáškách možné se na cokoliv zeptat.

 

Dále jsme pro celý první ročník připravili facebookovou skupinu, kde se můžete spojit se svými spolužáky. Novým studentům FEL také doporučujeme se připojit na FEL Discord, který si spravují sami studenti. Naleznete zde kanály na řešení studijních záležitostí, kanály k jednotlivým předmětům, kde si můžete se spolužáky během semestru vzájemně pomáhat, i kanály čistě zájmové a povídací.

Comments are closed.