Kontakt

Tomáš Adamec
kapitán týmu
+420 733 737 074
[email protected]

 

Radek Tichánek
akademický pracovník
+420 224 352 507
[email protected]

Místo působení

Fakulta strojní
Technická 4
Praha 6
160 00

Kdo jsme a co děláme?

Náš tým se účastní soutěže Formula Student a každý rok staví novou studentskou formuli. Skládá se z cca 30 studentů studujících na Fakultě strojní a Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Z hlediska struktury se tým dělí na pět základních skupin – chassis, powertrain, aero, suspension a electro.

 

Mimo dynamických disciplín se na závodech hodnotí i statické jako např. business plan, cost report nebo engineering design report. Každý student si během roku projde vývojem, stavbou, testováním, závody, a dokonce procvičí lidské i jazykové dovednosti. Projekt poskytuje skvělou zkušenost a přípravu na povolání pro budoucí inženýry, mezi jejichž vrchol patří vítězství v soutěži Formula Student.

Sezónu začínáme již v průběhu léta. Během závodů a před začátkem semestru vzniká koncept nového vozu. Před Vánoci musí být již návrh i výrobní podklady hotové a se začátkem nového roku se pouštíme do výroby. Koncem května už začínáme testovat a chystat se na závody, které nás čekají v průběhu července a srpna a konají se po celé Evropě a to dokonce i na slavných závodních okruzích jako je Silverstone, nebo Circuit de Catalunya. Celý tento proces si zajišťujeme sami. Od shánění potřebných prostředků, komunikaci s partnery, přes návrh a konstrukci vozu až po jeho výrobu a provoz na testech a závodech. Není tedy problém se u nás dostat k CFD, či MKP simulacím, 3D tisku kovu, či plastu, obrábění, sváření, a nebo k práci s kompozity. PR, marketing a nebo business plán nám také nejsou cizí.

Jak se k nám přidat?

Nové členy do týmu nabíráme na začátku každého semestru. Stačí vyplnit dotazník a my už se ti ozveme. Následně si tě pozveme k nám do dílny, seznámíme tě s tím jak to u nás chodí a zadáme první úkol. Co u nás budeš dělat a kolik času tomu věnuješ už je jen na tobě. A je jedno jestli jsi v prvním, nebo posledním ročníku, nebo si myslíš, že nic neumíš. Všechno tě naučíme sami. Klidně si u nás můžeš napsat bakalářku, nebo diplomku.

Kde nás najdete?

Nejčastěji nás najdete v naší dílně, nebo kanceláři. Dílna se nachází v halových laboratořích Fakulty Strojní – T4:H3-70. K naší kanceláři se dostanete po schodech u studijního oddělení FS. Kancelář najdete v 5. patře hned naproti schodům.

Comments are closed.