Průkaz studenta

Co to je a k čemu slouží?

Průkaz studenta bude hodně užitečnou kartičkou ve tvém životě studenta. Předně slouží k tomu, abys třeba ve vlaku nebo v autobuse prokázal svůj status (pozor, ve vlaku a autobuse uznávají pouze ISIC a “oranžovou kartu”). Daleko více upotřebení se však nabízí právě ve škole, kam budeš chodit – někdy právě díky němu, protože jedině přes čipovou kartu se dostaneš do některých prostor ČVUT.

Průkaz může sloužit jako tvá peněženka – a to v systému menz, kde se ti díky němu navíc odečítají studentské slevy, ale také v tiskovém systému TINA. Dobíjet na jídlo si můžeš ve kterékoliv menze ČVUT. Dobíjet na tisk pak kromě automatů i v Kartovém centru. Tam si také průkaz musíš vyzvednout. Kartové centrum se nachází v nové budově CIIRC, 3. podlaží, nad Technickou menzou.

 

Návštěvě v Kartovém centru musí předcházet tvůj zápis a tvá registrace na studijním oddělení. Ihned, jak studijní referentky zanesou zápis do systému KOS, což trvá 1 hodinu až 3 dny, je možno průkaz vystavit. S sebou si vezmi občanský průkaz, identifikační průkaz země Evropské unie nebo cestovní pas. Dále pasovou fotografii (bude naskenována) – můžeš se také nechat vyfotit, ale to trvá déle. Pro úsporu tvého času můžeš využít také předběžnou elektronickou objednávku schůzky na adrese: prukazy.cvut.cz.

 

Na uvedeném odkazu se také dozvíš všechny aktuální informace ohledně adresy a kontaktů na pracoviště v Dejvicích i v Děčíně, aktuální otevírací doby a případného omezení provozu.

 

Máš možnost si vybrat

  • průkaz studenta ČVUT− vystavení je zdarma pro studenta, co ještě neměl průkaz. Zadarmo se také prodlužuje každý rok.
  • průkaz studenta ČVUT s licencí ISIC− první průkaz stojí 480 Kč. Každoročně se prodlužuje za 250 Kč. ISIC s platností do konce následujícího kalendářního roku lze pořídit od 1. září (např. do 31. 12. 2022 od 1. září 2021 a další roky obdobně). Slevy a výhody karty ISIC nalezneš na stránkách: isic.czist.cvut.cz/nase-sluzby/prukaz-typu-student

Oba typy průkazů je třeba prodlužovat v Kartovém centru každým rokem.

Průkaz studenta ČVUT

Průkaz studenta ČVUT s licencí ISIC

Požadavky

Podrobnější informace viz Podmínky pro vydávání a používání průkazů typu student ČVUT.


Některé úkony spojené s vydáváním a reklamacemi karet jsou zpoplatněny. Detaily naleznete v sazebníku.

Transakční zúčtovací systém (TZS)

Každé osobě se statusem studenta nebo zaměstnance ČVUT, která používá kartu ČVUT (ISIC), je zřízen účet TZS. Tento pak slouží k provádění bezhotovostních plateb v rámci univerzity. Peníze na něj vložíš prostřednictvím automatu nebo bankovním převodem. Kartu pak můžeš využít například k uhrazení poplatků na studijních odděleních (FEL, FS, FSv, MÚVS), jako prostředek k placení parkování nebo při tisknutí přes tiskový systém TINA. Podrobnosti a další příklady využití najdeš na: ist.cvut.cz/nase-sluzby/tzs

Správce: Ing. Alena Pučková
spravcetzs@cvut.cz

Kartové centrum ČVUT

PRAHA

Kontakt
(+420) 224 358 472
[email protected]

 

Místo působení

Jugoslávských partyzánů 1580/3

160 00 Praha 6 – Dejvice

vchod B3 – 3. podlaží

DĚČÍN

Kontakt
Bc. Josef Drobný
(+420) 224 358 476
[email protected]

Místo působení

Pohraniční 1288/1, 405 01 Děčín 1
místnost: 203